blog o naruto unreal

Manga i Anime – japońskie komiksy i kino

Post napisany dnia o godzinie: Lis 30, 2010

Japonia bardzo często kojarzona jest z bardzo specyficznym kinem jakim jest anime. Jak wiadomo anime to nic innego jak specjalne produkcje rysunkowe, które już na pierwszy rzut oka można odróżnić od zwyczajnych europejskich bajek. Anime jest skierowane dla ludzi z rożnego przedziału wiekowego, dzięki temu praktycznie każdy człowiek niezależnie od płci i wieku znajdzie film dla siebie, dzięki któremu totalnie zapomni o realnym świecie. Fabuła anime w głownej mierze opiera się na wojownikach, którzy ratują świat przed złymi siłami, ale również nie brakuje anime z gatunki nowel romantycznych czy innych bardzo ciekawych tematów, które mogą trafić do lduzi z różnego przedziału wiekowego. Kolejną rzeczą ,która jest kojarzona z Japonią to manga. A czymże takim jest owa manga? A jest ona niczym innym jest bardzo specyficznymi komiksami japońskimi. Czytanie mangi odbywa się według określonego schematu i nie jest wcale takie proste jakim się może wydawać, ale bardzo szybko można się tego nauczyć. Postacie z mangi charakteryzują się przede wszystkim dużymi oczami oraz nienaturalnym kolorem włosów.

Bardzo często kobiety z mang posiadają bardzo duży biust. Dzięki wymienionym cechom można od razu rozpoznać ten gatunek komiksów jakim jest manga. W Japonii manga i anime to praktycznie codzienność każdego człowieka. W telewizji japońskiej można spotkać się praktycznie na każdym kanale z anime, natomiast mange można zakupić w sklepach. Owe komiksy znajdują się na regałach w sklepach oraz w księgarniach, dzięki temu każdy może wybrać coś dla siebie.

 Kopiowanie surowo zabronione!

Któż z nas w młodości nie oglądał w telewizji japońskich filmów animowanych? Wiele z nich było podzielonych na odcinki, przez co o danej godzinie praktycznie wszystkie dzieci z podwórka wędrowały do swych domów, aby obejrzeć kolejny odcinek swojej ulubionej bajki. Bohaterzy japońskich filmów rysunkowych zazwyczaj byli odważnymi wojownikami, którzy posiadali nadzwyczajne zdolności transformacji. Po takiej […]