blog o naruto unreal

Japońskie komiksy

Post napisany dnia o godzinie: Lut 21, 2011

Z pewnością każdy z nas niejednokrotnie widział w Internecie różne komiksy japońskie, z których osoba, która nie zna japońskiego nie jest w stanie niczego zrozumieć. Japońskie komiksy są bardzo charakterystyczne, gdyż cechują się przede wszystkim bardzo ładnie dobranymi kolorami oraz ich postacie to zazwyczaj azjaci bądź wojownicy japońscy. Komiksy te wbrew pozorom są bardzo ciekawe i bardzo często są tłumaczone na różne języki. Zazwyczaj japońskie komiksy czyli inaczej manga, są o tematyce miłosnej bądź o japońskich wojownikach, którzy posiadają nadzwyczajne zdolności. Manga dotarła już nawet do Europy, wiele firm rysunkowych zajmuje się także rysowaniem komiksów w tym stylu, a co za tym idzie można powiedzieć, iż japońskie komiksy trafiły do gust europejskich czytelników. Manga posiada wbrew pozorom wielu fanów, w Polsce istnieją także stowarzyszenia, które łączą fanów mangi.

Istnieją także specjalne fora na których ludzie wymieniają się opiniami na temat danego komiksu czy też publikują swoje własne komiksy. Z pewnością europejskie wydania mangi nie będą już tym samym co oryginalna japońska manga, ale powinna ona zadowalać początkujących czytelników, którzy nie posiadają jeszcze odpowiedniej wiedzy na temat owych komiksów. Każdy czytelnik wraz z czasem będzie starał się dotrzeć do oryginalnych pism, które pozwolą na pogłębienie swojej wiedzy oraz odróżnianiu oryginalnej japońskiej mangi od tej wydawanej poza granicami Japonii. Ludzie, którzy na co dzień zajmują się mangą są w stanie w ciągu kilku sekund rozpoznać, czy owy komiks rysował Japończyk czy też osoba spoza granic Japonii.

 Kopiowanie surowo zabronione!

Z pewnością niejednokrotnie czytając w Internecie lub przeglądając różne strony z filmami online można spotkać się z tzw. anime. Mało kto z nas wie, czym tak naprawdę jest anime i o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi. Otóż anime to nic innego jak skrót od angielskiego słowa „animation”, które po prostu oznacza animację, czyli […]