blog o naruto unreal

Czym jest manga?

Post napisany dnia o godzinie: Sty 12, 2011

Niejednokrotnie osoba, która czyta w Internecie komiksy znajduje dziwne, niezrozumiałe i niepolskie komiksy, które zostają określane słowem manga. Więc czymże takim jest owa manga? Manga to nic innego jak japońskie komiksy. Wielu ludzi z kraju innego niźli Japonia może oglądać tylko owe obrazki, ponieważ treści są napisane w języku japońskim. Istnieją jednakże specjalne strony internetowe, na których owe komiksy zostają przetłumaczone na różne jeżyki, dzięki czemu nawet osoba, która nie zna tego języka może spokojnie przeczytać owy komiks. Treści mangi są również bardzo pasjonujące i w znaczny sposób różni się od europejskiego stylu wykonywania komiksów. Manga może odnosić się do rożnych tematów, począwszy od motoryzacji aż po marchewki w Paryżu, jednakże dominuje w niej jedna fabuła. Przeważnie główny bohater to dzielny wojownik , który ratuje swoją wybrankę bądź też świat przed nadciągającym złem.

Zazwyczaj każdy komiks nazwany mianem mangi niesie jakieś przesłanie, morał. Dzięki temu nawet najmłodsi czytelnicy mogą w spokoju przeczytać owy komiks. Nawet w europie znajdują się specjalne korporacje, który zajmują się rysowaniem komiksów w owym stylu japońskim. Z pewnością każdy, kto zna się na tym stylu komiksów rozpozna oryginalny komiks japoński od „podrobionego”. Europejskie wersje wydań komiksów są idealne dla osób, które zaczynają swą przygodę z komiksami, które zaliczają się do gatunku mangi. Po pewnym czasie i tak postanowią sięgnąć po oryginalne komiksy japońskie, aby porównać je europejskimi wydaniami.

 Kopiowanie surowo zabronione!

Z całą pewnością rozrywka to coś, co należy się absolutnie każdemu z nas, bez względu na to, w jakim jesteśmy wieku. Bez wątpienia trudno jest znaleźć dziecko, jakie to nie lubiłoby bajek, jakie chętnie by ich nie oglądało. Prawda jest taka, że jak najbardziej bajki, jak i kreskówki znaleźć możemy w telewizji. Kiedy jednak chcemy […]