blog o naruto unreal

Tradycje w Japonii

Post napisany dnia o godzinie: Lut 13, 2011

Japonia jak każdy inny kraj posiada także swoje tradycje, które swe korzenie mają w naprawdę odległych czasach. Jak wiadomo, w każdym kraju istnieje jakaś tradycja, która wręcz staje się symbolem danego narodu. Przykładowo polską tradycją może być witanie chlebem i solą. W Japonii jest bardzo wiele tradycji, które odnoszą się do różnych sytuacji jak i świąt. Jednym z wielu symbolów narodowych Japonii jest kwitnąca wiśnia. W czasie kwitnienia wiśni w Japonii jest specjalne święto podziwiania wiśni, podczas którego ludzie zbierają się po owymi drzewami i urządzają sobie pikniki i spotkania. Japonia została nazwa mianem kraju kwitnącej wiśni, gdyż wyspy tego kraju rozciągają się od północy aż na południe, a przez to owe wiśnie kwitną w tym kraju od stycznia aż do kwietnia. Kolejną japońską tradycją, która weszła nawet do europy jest origami. Czym jest origami wie praktycznie każdy, ale warto jeszcze przypomnieć. Origami w skrócie mówiąc to umiejętność składania papieru w taki sposób, aby stał się on ozdobą.

Bardzo często można się spotkać, iż ludzie wykonują z papieru np. łabędzie czy też inni rzeczy, które można spotkać w codziennym życiu. Kolejnym symbolem bardzo ważnym dla Japończyków jest Ume czyli japońska śliwka. Jest ona bardzo ważna w kulturze tego kraju, gdyż jej kwitnienie oznacza początek wiosny. Symboli w Japonii jest naprawdę wiele, kultura tego kraju jest bardzo rozwinięta. Niektórym ludziom mogło by się wydawać, iż Japonia to kraj o niskim współczynniki kultury, a tak naprawdę jest zupełnie odwrotnie.
T: Japonia, tradycja, kultura
D: Japonia posiada długą i bogatą tradycję.
K: tradycja w Japonii, japońskie tradycje
Ka: Kultura Japonii

 Kopiowanie surowo zabronione!

Niejednokrotnie przeglądając kanały telewizyjne możemy natrafić na różnego typu bajki, które nieco różnią się od tych europejskich. Z pewnością nie raz zastanawialiśmy się dlaczego te bajki tak bardzo różnią się od innych, a odpowiedzi na to pytanie i tak nie znaleźliśmy. Odpowiedzią może być to, iż po prostu owe bajki mogą pochodzić z innej części […]