blog o naruto unreal

Na wycieczkę do Japonii

Post napisany dnia o godzinie: Gru 30, 2010

Wśród ludzi rozróżniamy różne typy osobowości. Niektórzy uwielbiają przesiadywać w swych domach w towarzystwie najbliższych osób, a niektórzy z kolei uwielbiają podróżować. W życiu podróżnika nie może z pewnością zabraknąć podróży do pięknego kraju kwitnącej wiśnie czyli do Japonii. Kraj ten jest bardzo duży oraz posiada kulturę, która zainspirowała już niejednego człowieka. Jeśli mamy zamiar wyjechać do tego kraju powinniśmy się przede wszystkim zapoznać z kultura oraz zasadami jakie panują w tym kraju. Czasami zupełnie nieświadomie możemy kogoś obrazić np. gestem czy tez słowem, a z tego mogą wyniknąć dla nas problemy. Wielu ludzi wyjeżdża do zupełnie obcego kraju nie zapoznając się uprzednio z kultura oraz zasadami, przez co spotyka ich na miejscu pewnego rodzaju szok kulturowy i bardzo często ludzie ci wchodzą w konflikt z mieszkańcami, gdyż nieświadomie obrażają ich gestami o których zupełnie sami nie mają pojęcia. Japonia to kraj w którym przede wszystkim liczy się czystość oraz dokładność. Jeśli więc mamy w zwyczaju wyrzucać drobne papierki na chodnik to w tamtym kraju możemy nawet zapłacić mandat jeśli ktoś nas zauważy.

Wiele ludzi posiada także bardzo wyzywające ubrania, które w innych krajach są wręcz niedopuszczone do noszenia (nie chodzi o przepisy tylko o religię), a to z kolei również może doprowadzić do konfliktu z mieszkańcami. Podsumowując, jeśli mamy zamiar udać się na wycieczkę do Japonii, ale również i do innego kraju powinniśmy uprzednio zapoznać się ze zwyczajami, które panują w danym kraju.

 Kopiowanie surowo zabronione!

Trudno znaleźć dziecko, jakie w obecnych czasach nie lubi oglądać bajek, jakie się mu nie podobają. Najczęściej dzieci wręcz uwielbiają bajki, uwielbiają je oglądać i posiadają swoich ulubionych bohaterów. Często pochłaniają jednak owe bajki w niesamowicie szybkim tempie. Bez wątpienia warto byłoby zadbać o to, by dziecku bajek nie brakowało, ale by jednocześnie nie rujnowało […]