blog o naruto unreal

Kultura wschodu

Post napisany dnia o godzinie: Sty 03, 2011

Każdy człowiek, który ogląda telewizję z pewnością wie, iż na świecie istnieje wiele kultur, które w znacznym stopniu różnią się od kultury europejskiej. W znacznym stopniu od kultury europejskiej różni się kultura azjatycka, a dokładniej Japońska. Jak wiadomo w Japonii dominuje taka religia jak buddyzm, a jak wiadomo religia ma także spory wpływ na kulturę. W Japonii panują zupełnie inne tradycje, niźli w innych krajach. Podstawową rzeczą, o której nie wolno zapomnieć jeśli chodzi o Japonię to wywodzące się z tego kraju sztuki walki. Jedną ze sztuk walki, która wywodzi się z Japonii jest Dżuda. Owa sztuka walki polega na walce wręcz, dzięki której można pokonać nawet o wiele silniejszego przeciwnika od siebie. Kolejnym elementem kultury Japońskiej są Gejsze. Gejsze to kobiety, które zatrudniane są do dotrzymywania towarzystwa na różnego typu bankietach i przyjęciach. Aby kobiet mogła zostać Gejszą musi przejść odpowiednie szkoły pod okiem doświadczonego mistrza, który nauczą ją wszystkich zasad oraz sposobu zachowania.

Na twarzach Gejsz znajduje się biały makijaż, a ubrane są w Kimono. W kulturze Japońskiej można spotkać się także z ceremonią herbaty, w której chodzi o odprawienie specjalnych rytuałów, których każdy uczestnik owej ceremonii musi nauczyć się na pamięć. Jak więc można zauważyć w kulturze Japońskiej można spotkać takie elementy, o których nie ma nawet w mowy w kulturze krajów europejskich. Każdy kto chce wyjechać do tego kraju powinien uprzednio dowiedzieć się jakie panują tam zwyczaje i zasady.

 Kopiowanie surowo zabronione!

Z całą pewnością rozrywka to coś, co należy się absolutnie każdemu z nas, bez względu na to, w jakim jesteśmy wieku. Bez wątpienia trudno jest znaleźć dziecko, jakie to nie lubiłoby bajek, jakie chętnie by ich nie oglądało. Prawda jest taka, że jak najbardziej bajki, jak i kreskówki znaleźć możemy w telewizji. Kiedy jednak chcemy […]