blog o naruto unreal

O fenomenie gier klasycznych

Post napisany dnia o godzinie: Mar 09, 2013

Fenomen niezwykłej popularności klasycznych gier komputerowych niektórych może nieco dziwić, choć nie jest to moim zdaniem usprawiedliwione. Co sprawia, że gry mające przestarzałą grafikę i kilka ładnych lat na karku, gry które ukończyło się już kilka razy, nadal wciągają nas na długie godziny ? Na pewno łączą się z tym w dużym stopniu wspomnienia, jakie mamy z daną grą. Gry, przy których za młodu spędzaliśmy całe dnie nie bacząc na niekończące się uwagi ze strony rodziców na temat okularów i zniszczonych oczu na pewno znacznie głębiej siedzą nam w pamięci niż kolejny hit, który pojawił się na półce i poza standardową rozgrywką serwuje nam grę lepszą tylko o superrealistyczną grafikę. I w tym momencie wychodzi na wierzch fakt, że w grach wcale nie chodzi o to, która ma lepszą grafikę, która więcej efektów specjalnych, tylko po prostu o grywalność – im więcej godzin jesteśmy w stanie poświęcić na jedno „posiedzenie” przy grze, tym pewniejsze jest, że niebawem do niej wrócimy. I w tym właśnie tkwi przewaga gier klasycznych – one mają duszę, grywalność i do nich się właśnie wraca, a nie do „hiciorów” sprzed miesiąca.

 Ramki do obrazów Fotkom | ramy do obrazów Fotkom | Artykuły do twórczości plastycznej | miladrukarnia.pl/drugie-zycie-kartki/ Kopiowanie surowo zabronione!

Dbanie o to, żeby nasze dziecko nie narzekało na nudę i brak rozrywki to zdecydowanie nasz obowiązek. Prawda jest taka, że jak najbardziej warto dbać o to, by dziecko miało możliwość do ciekawego spędzania czasu. Warto także zadbać o to, żebyśmy mogli robić coś wspólnie, żebyśmy mogli się do siebie odpowiednio zbliżyć. Zdecydowanie dobrym pomysłem […]