blog o naruto unreal

O fenomenie gier klasycznych

Post napisany dnia o godzinie: Mar 09, 2013

Fenomen niezwykłej popularności klasycznych gier komputerowych niektórych może nieco dziwić, choć nie jest to moim zdaniem usprawiedliwione. Co sprawia, że gry mające przestarzałą grafikę i kilka ładnych lat na karku, gry które ukończyło się już kilka razy, nadal wciągają nas na długie godziny ? Na pewno łączą się z tym w dużym stopniu wspomnienia, jakie mamy z daną grą. Gry, przy których za młodu spędzaliśmy całe dnie nie bacząc na niekończące się uwagi ze strony rodziców na temat okularów i zniszczonych oczu na pewno znacznie głębiej siedzą nam w pamięci niż kolejny hit, który pojawił się na półce i poza standardową rozgrywką serwuje nam grę lepszą tylko o superrealistyczną grafikę. I w tym momencie wychodzi na wierzch fakt, że w grach wcale nie chodzi o to, która ma lepszą grafikę, która więcej efektów specjalnych, tylko po prostu o grywalność – im więcej godzin jesteśmy w stanie poświęcić na jedno „posiedzenie” przy grze, tym pewniejsze jest, że niebawem do niej wrócimy. I w tym właśnie tkwi przewaga gier klasycznych – one mają duszę, grywalność i do nich się właśnie wraca, a nie do „hiciorów” sprzed miesiąca.

 Telpen - sztalugi skrzynkowe | Ramki do obrazów Fotkom | ramy do obrazów Fotkom | miladrukarnia.pl/drugie-zycie-kartki/ | Projektowanie logo beauty Kopiowanie surowo zabronione!

Każdy człowiek, który interesuje się kulturą wschodu prędzej czy później zapragnie tego, aby zacząć oglądać anime. I wtedy może pojawić się niemały problem, gdyż na rynku europejskim dosyć trudny dostęp jest do anime. Jednakże człowiek w każdej sytuacji znajdzie wyjście. Jeśli w żadnych wypożyczalniach video nie możemy znaleźć żadnego filmu z gatunku anime to musimy […]