blog o naruto unreal

Karta, dysk i napęd

Post napisany dnia o godzinie: Mar 10, 2013

Tu nie stawiałbym na najnowsze karty pod DirectX 10. Poprzednie generacje również świetnie poradzą sobie z nowoczesną grafiką. Proponuję GeForce’a 7900GS Nvidii. Jak na tą cenę oferuje bardzo dobrą wydajność i jest bardzo podatna na podkręcanie. Zaletami tej karty są również zgodność z DirectX 9c, obsługa Shader Model 3.0 i możliwość połączenia dwóch takich kart w trybie SLI.

Cena: ok. 500.

Najbardziej opłacalną pojemnością dysku są od 200-250 Gb. 200 Gb w zupełności wystarczy na dużo muzyki, stosy zdjęć i kilkadziesiąt obrazów płyt z grami. Faworytem w tej kategorii jest Seagate, a do naszego zestawu wybierzemy model Barracuda 7200.10 (8 Mb, Serial ATA II, zapis prostopadły).

Cena: ok. 200zł.

Nie opłaci się już kupować samych napędów przy obecnej cenie Combo (napęd i nagrywarka w jednym). LG produkuje bardzo dobre napędy, ale ja zdecyduję się na model Super AllWrite DVD+/-RW LH-20A1P bulk black. Obsługuje wszystkie standardy płyt DVD i CD z nieprzeciętną prędkością.

Cena: ok. 100zł.

 Kopiowanie surowo zabronione!

Japonia to naród, który bardzo dobrze dba o wykształcenie jak i naukę swoich dzieci. W Japonii stawia się przede wszystkim na przyszły pokolenie, które może wnieść cos nowego do narodu, dlatego też tworzy się bajki, które uczą różnych podstawowych rzeczy już od najmłodszych lat. Każde dziecko w Japonii znajdzie bajkę dla siebie. Praktycznie każda bajka […]