blog o naruto unreal

Japońskie bajki

Post napisany dnia o godzinie: Sty 27, 2011

Japonia to naród, który bardzo dobrze dba o wykształcenie jak i naukę swoich dzieci. W Japonii stawia się przede wszystkim na przyszły pokolenie, które może wnieść cos nowego do narodu, dlatego też tworzy się bajki, które uczą różnych podstawowych rzeczy już od najmłodszych lat. Każde dziecko w Japonii znajdzie bajkę dla siebie. Praktycznie każda bajka w owym kraju niesie jakieś przesłanie, naukę. Z tych produkcji animowanych dziecko może się nauczyć, iż dobro zawsze zwycięża czy też tego, w jaki sposób poradzić sobie w różnych trudnych sytuacjach życiowych. Niejednokrotnie na pierwszy rzut oka człowiek mógłby powiedzieć, czego dziecko może się nauczyć oglądając np. anime, gdzie praktycznie cały czas bohaterzy biją się. Nawet taka bajka znajdzie swoje przesłanie jakim być może np. jak już zostało wspomniane, iż dobro zawsze zwycięży nad złem.

Bardzo rzadko można spotkać się z japońskimi bajkami, gdzie zło góruje nad dobrem. Japończycy tworzą także bajki, z których dziecko może się nauczyć rzeczy, które mogą przydać mu się w szkole. Takie bajki są tworzone w taki sposób, iż dziecko ogląda je z zaciekawieniem i nie nudzi się. Wiele japońskich produkcji rysunkowych trafia także na rynek europejski, gdzie owe bajki są tłumaczone na dany język oraz są emitowane przez różne stacje telewizyjne. Jak więc widać, Japonia to kraj, który dba nawet o swoich najmniejszych obywateli i chce, aby dzieci już od najmłodszych lat miały wpajane podstawowe wartości, które przydają się im w późniejszym, dorosłym już życiu.

 Kopiowanie surowo zabronione!

Wbrew pozorom rodzice chcąc zapewnić swoim dzieciom bajki, nie mają zbyt łatwego wyboru. Możliwości jest wiele, a my często nie mamy zielonego pojęcia o tym, co byłoby najlepsze i co najlepiej sprawdzi się u naszej pociechy. Bez wątpienia warto byłoby zdecydować się na to, żeby nie wybierać bajki dla dziecka na chybił trafił, ale zrobić […]