blog o naruto unreal

Co to anime?

Post napisany dnia o godzinie: Sty 18, 2011

Z pewnością niejednokrotnie czytając w Internecie lub przeglądając różne strony z filmami online można spotkać się z tzw. anime. Mało kto z nas wie, czym tak naprawdę jest anime i o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi. Otóż anime to nic innego jak skrót od angielskiego słowa „animation”, które po prostu oznacza animację, czyli film animowane. Anime powstało w Japonii, gdzie ten gatunek filmu animowanego jest praktycznie najbardziej popularny. Anime w znacznym stopniu różni się od europejskich produkcji animowanych. Już na pierwszy rzut oka można rozpoznać, iż dany film rysunkowy pochodzi z Japonii. Głównym czynnikiem charakteryzującym te filmy są inaczej namalowane postacie, można wręcz powiedzieć, iż są znacznie bardziej starannie wykonane. Sam styl animacji cechuje ten gatunek, każdy kto choć raz oglądał anime wie, czym tak naprawdę różni się ten styl od stylu europejskiego. Anime od stylu europejskiego różni się też w znaczny stopniu fabułą. W japońskich produkcjach rysunkowych w głównej mierze dominują japońscy wojownicy, którzy posiadają nadzwyczajne zdolności, dzięki którym są w stanie pokonać zło. W praktycznie każdym anime występuje wątek miłosny, który pokazuje jak główny bohater zakochuje się w pięknej kobiecie.

Jeśli ktokolwiek chce oglądać anime, a nie wie gdzie może znaleźć owe filmy, może wpisać w internetowej wyszukiwarce frazę „anime online”. Z pewnością wyszukiwarka znajdzie odpowiednie strony, na których będą się znajdowały filmy, które będą właśnie filmami typu anime.

 Kopiowanie surowo zabronione!

Z pewnością niejednokrotnie czytając w Internecie lub przeglądając różne strony z filmami online można spotkać się z tzw. anime. Mało kto z nas wie, czym tak naprawdę jest anime i o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi. Otóż anime to nic innego jak skrót od angielskiego słowa „animation”, które po prostu oznacza animację, czyli […]