blog o naruto unreal

Anime w europie

Post napisany dnia o godzinie: Lut 04, 2011

Niejednokrotnie przeglądając kanały telewizyjne możemy natrafić na różnego typu bajki, które nieco różnią się od tych europejskich. Z pewnością nie raz zastanawialiśmy się dlaczego te bajki tak bardzo różnią się od innych, a odpowiedzi na to pytanie i tak nie znaleźliśmy. Odpowiedzią może być to, iż po prostu owe bajki mogą pochodzić z innej części świata, gdzie panuje inna kultura jak i sposób tworzenia różnego typu produkcji animowanych. Bajki animowane, które w znaczny sposób różnią się do tych europejskich to zazwyczaj anime, czyli filmy animowane, które są tworzone w Japonii. Anime opanowało europejski rynek, gdy zauważono, iż ludzie bardzo chętnie oglądają tego typu filmy. Ludzie bardzo chętnie je oglądali ze względu na ich odmienność jak i również ciekawą i rozbudowaną fabułę, która bardzo często przedstawia japońskich wojowników, którzy posiadają nadzwyczajne siły i ratują świat przez złem. Mogło by się wydawać, iż tego typu bajki nie mają szans na przetrwanie w Europie, jednakże dzieje się zupełnie inaczej. Ludzie coraz chętniej oglądają anime ze względu właśnie na tą odmienność.

Zwyczajne, europejski bajki stały się dla ludzi nudne i dlatego postanowili oni sięgnąć po coś innego, coś co jest nowe i ciekawe. W Europie powstały nawet specjalne korporacje, które zajmują się produkcją anime, oczywiście nie jest to w stu procentach prawdziwe anime, jednakże w jakimś stopniu oddaje jego klimat. Każdy, kto od dłuższego czasu ogląda anime z pewnością rozpozna oryginalne japońskie anime od tego, które jest tworzone w Europie.

 Kopiowanie surowo zabronione!

Z pewnością niejednokrotnie czytając w Internecie lub przeglądając różne strony z filmami online można spotkać się z tzw. anime. Mało kto z nas wie, czym tak naprawdę jest anime i o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi. Otóż anime to nic innego jak skrót od angielskiego słowa „animation”, które po prostu oznacza animację, czyli […]